Led Sayısı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Tarafından Gönderildi Ringo 23/09/2019 0 Yorum(lar) Kurulum,Karşılaştırma,

Son zamanlarda bir çok kullanıcının aklını kurcalayan soruları buradan yanıtlama gereği duyduk.

Ring light ürünler genel olarak 240, 320, 400, 432 ve son zamanlarda 480 olarak üretilmeye başlanmıştır. Led sayısı yükseldikçe daha fazla ışık verdiğini düşünen kullanıcılar yanlış olarak yönlendirilmektedir. Her model için ayrı led sayısı oluşturmak üretici firma için maliyeti yükü olarak geri dönüş sağlamaktadır. Ringo ailesi olarak SAMSUNG marka led kullandığımızı belirtmek isteriz.

Teknoloji ilerledikçe yeni ledler ve farklı güçlerde ledler üretilmektedir. Burada sayıyı sabit tutarak 50 watt modelde tanesi minimum 100 lümen ışık şiddeti ile başlayan 400 adet led kullanılmaktadır. Güç arttıkça led lümeni kat sayısıda artmaktadır. Örneğin 55 watt için 113 lümenlik 400 adet led kullanılmaktadır, 60 watt modele geçişte ise 134 lümen ledlerden 400 adet kullanılmaktadır.

Bu yazımızda vurgulamak istediğimiz led sayısının bir önemi yoktur. Bir çok firma led sayısını arttırarak ledlerin lümen değerini düşük tutarak kullanıcıyı yanılmaktadır. Alt resimde ledlerin gücü ve değerleri verilmiştir. Veriler samsung'un kendi web sitesindenalınmıştır.

Etiketler: ring light led sayısı

Yorum Yaz